Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj...

 

 

W dniach 13 i 14 czerwca 2022 r. Beskidzki Zespół Leczniczo- Rehabilitacyjny Szpital Opieki Długoterminowej w Jaworzu miał zaszczyt brać udział i zaprezentować się w inicjatywie pn. „Miasteczko Zdrowia” ramach II Wojewódzkiej Konferencji Senioralnej i Targów Seniora „Silver Silesia” w Hali pod Dębowcem.

Podczas imprezy nasz Szpital umożliwił:

-        darmowe wykonanie pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, badanie stężenia glukozy we krwi,

-        skorzystanie z profesjonalnej, indywidualnej porady fizjoterapeutycznej,

-        uzyskanie pełnych informacji jak skorzystać ze świadczeń zdrowotnych oferowanych przez Szpital,

-        prezentację materiałów informacyjno-promocyjnych dotyczących poszczególnych oddziałów dla dorosłych, dzieci i młodzieży oraz programów profilaktycznych dofinansowanych w ramach RPO WSL na lata 2014-2020 (EFS) pn. "Wskazujemy najlepszą drogę do sprawności"- rehabilitacja osób z chorobami przewlekłymi układu kostno-stawowego i mięśniowego” oraz "Wskazujemy najlepszą drogę do sprawności"- rehabilitacja osób z chorobami układu krążenia,

-        wyświetlanie materiałów audio-wizualnych z ofertą Szpitala

Dziękujemy serdecznie uczestnikom za zainteresowanie stoiskiem Szpitala i skorzystanie z naszych usług. Dziękujemy również za zaproszenie i pomoc w organizacji Departamentowi Nadzoru Podmiotów Leczniczych i Ochrony Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

 

 

 

 


 

REHABILITACJA  POPRZEZ  ZABAWĘ

 Park Rehabilitacji Ruchowej

 

 W lipcu 2020 r. na terenie Oddziału Leczniczo-Rehabilitacyjnego dla Dzieci  i Młodzieży oddano do użytku Pacjentów  -Park Rehabilitacji Ruchowej służący rehabilitacji, wypoczynkowi i zabawie w ramach pobytu na Oddziale.

 Przedsięwzięcie stanowi I etap wieloletniego projektu pn.: "Poprawa dostępności i jakości do świadczeń poprzez przebudowę i modernizację infrastruktury  budynku Mariensztat oraz przynależnego parku rehabilitacji ruchowej Beskidzkiego Zespołu Leczniczo-Rehabilitacyjnego Szpitala Opieki Długoterminowej w Jaworzu".

W ramach zadania przeprowadzono konieczną przebudowę Parku oraz doposażono Park w urządzenia i elementy małej architektury tj.: huśtawka - Kwartet, huśtawka - Ważka, huśtawka - Bocianie gniazdo, bujak - Statek, bujak -Pieski, zjazd linowy oraz zestaw integracyjny i tor do nauki chodu

Urządzenia do Parku wybrano pod kątem funkcjonalności i przydatności  w usprawnianiu ruchowym pacjentów Oddziału. Urządzenia służą nie tylko rekreacji i zabawie, ale także zapewniają wykonywanie na świeżym powietrzu określonych procedur medycznych - ćwiczeń rehabilitacyjnych tj. ćwiczenia równoważne, ćwiczenia koordynacji ruchowej, ćwiczenia zespołowe i ogólnousprawniające, ćwiczenia rozluźniające i relaksujące oraz metody reedukacji nerwowo-mięśniowej (metoda SI - integracji sensorycznej) i nauka czynności lokomocyjnych.

 


W dniu 12.05.2017 r. w Szpitalu odbyła się uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych, na którą przybyli zaproszeni goście m.in. Pan Jan Chrząszcz-Wicewojewoda Śląski, Pani Jolanta Czaplińska-Jaszczurowska-Dyrektor Wydziału Nadzoru nad Systemem Opieki Zdrowotnej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, Pan Piotr Nowak-Zastępca Dyrektora ds. Medycznych Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, Pani Małgorzata Szwed-Przewodnicząca Beskidzkiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych. I Wicewojewoda Śląski Pan Jan Chrząszcz złożył życzenia dla wszystkich Pielęgniarek Województwa Śląskiego na ręce Pielęgniarek z Beskidzkiego Zespołu Leczniczo-Rehabilitacyjnego Szpitala Opieki Długoterminowej w Jaworzu. Podczas uroczystości wyróżniono Pielęgniarki z ponad 25-letnim stażem pracy i wręczono listy gratulacyjne.

 

 

Certyfikat potwierdzający wdrożenie udostępniania i wymiany Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (EDM)

 

W marcu 2020 roku w Szpitalu odbył się audyt recertyfikujący systemu zarządzania jakością zakończony pozytywnym wynikiem.