Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj...

Błąd
  • insufficient image data in file `/var/www/vhosts/bzlr-www.wizjanet.pl/rehabilitacja-jaworze.com.pl/images/terapia/tj5.jpg' @ error/jpeg.c/ReadJPEGImage/1039

Oddział Leczniczo-Rehabilitacyjny dla dorosłych - Terapia zajęciowa

insufficient image data in file `/var/www/vhosts/bzlr-www.wizjanet.pl/rehabilitacja-jaworze.com.pl/images/terapia/tj5.jpg' @ error/jpeg.c/ReadJPEGImage/1039

Terapia zajęciowa prowadzona jest na obu oddziałach - Oddziale dla Dorosłych oraz na Oddziale dla Dzieci i Młodzieży. Skierowana jest głównie do pacjenta neurologicznego, aczkolwiek z terapii zajęciowej korzystają również pozostali pacjenci uczestnicząc z różnych formach aktywności.

Na obu oddziałach prowadzone są zajęcia plastyczne, poprawiające sprawność manualną, jednocześnie mające działanie integracyjne i ogólnie rozwojowe. 

Podczas Warsztatów Terapii Zajęciowej prowadzone są zajęcia
z decoupagu, filcownictwa, bibułkarstwa, papieroplastyki, papieru czerpanego, ekowikliny Wykonywane są kartki okolicznościowe, oraz przedmioty z masy solnej i innych mas plastycznych (papier mache, glina, gips) Zajęcia plastyczne to również zajęcia dla chętnych z rysunku, malarstwa (akryle, akwarele, farby witrażowe).

Terapia zajęciowa skierowana jest również do pacjentów mających problemy z wykonywaniem codziennych czynności.

Prowadzone są treningi czystości, higieny, umiejętności społecznych, poruszania się po obiekcie; korzystania z windy, telefonu i internetu, podtrzymywanie umiejętności czytania i powrotu do pisania.

Dodatkowo na Oddziale dla Dzieci i Młodzieży raz w tygodniu odbywają się zajęcia z dogoterapii oraz  metody Ruchu Rozwijającego według Weroniki Sherborne.

Na Oddziale do Dorosłych często występuje z koncertem Ewangelicki Chór z Jaworza, Zespół Śpiewaczy ?Echo Bielowicka? oraz wiele innych. oraz odbywają się spotkania poetyckie, z przedstawieniem teatralnym wystąpiła młodzież z jaworzańskiego gimnazjum, z mini recitalem Maria Koterbska z synem Romanem Franklem. Wielkim wydarzeniem był występ światowej sławy pianistki Anny Kijanowskiej.

 

{gallery}terapia{/gallery}