KARDIOLOGICZNA  TELEREHABILITACJA  HYBRYDOWA

KARDIOLOGICZNA TELEREHABILITACJA HYBRYDOWA

KARDIOLOGICZNA  TELEREHABILITACJA  HYBRYDOWA

KARDIOLOGICZNA TELEREHABILITACJA HYBRYDOWA

W ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, Beskidzki Zespół Leczniczo-Rehabilitacyjny Szpital Opieki Długoterminowej w Jaworzu rozszerzył ofertę Pododdziału Rehabilitacji Kardiologicznej o kompleksową kardiologiczną telerehabilitację hybrydową.

Polega ona na połączeniu kilkudniowego pobytu w szpitalu rehabilitacyjnym (warunki przyjęcia dostępne na stronie internetowej Szpitala:
http://www.rehabilitacja-jaworze.com.pl   lub  KLIKNIJ TUTAJ ) z następującą po nim komfortową rehabilitacją we własnym środowisku domowym.

 

Po przyjęciu do Szpitala wykonywane są: echokardiografia, próba wysiłkowa i ewentualne wymagane badania dodatkowe. Na podstawie wspólnej oceny uzyskanych wyników zespół składający się z lekarzy specjalistów kardiologii i rehabilitacji medycznej, fizjoterapeuty oraz psychologa planuje zakres i intensywność treningu rehabilitacyjnego.

 

Trening rozpoczyna się w Szpitalu (pobyt 3-14 dniowy w zależności od stanu klinicznego) gdzie pacjent zapoznawany jest z zasadami wykonywania ćwiczeń oraz obsługi przenośnego urządzenia (przypominającego holter EKG, zakładanego jedynie na okres treningu i użyczanego nieodpłatnie na okres rehabilitacji domowej) umożliwiającego samokontrolę częstości tętna i ciśnienia tętniczego, a w razie potrzeby masy ciała. Następnie pacjent wraca do domu i realizuje samodzielnie trening rehabilitacyjny pod nadzorem naszego personelu, który na bieżąco kontroluje zapis EKG i wyniki pozostałych w/w pomiarów zdalnie przesyłanych do Szpitala za pomocą wypożyczonego urządzenia.

 

Cykl rehabilitacji kończy się wizytą podsumowującą okres rehabilitacji i wydaniem zaleceń.

 

Dane kontaktowe:

 

tel. 33/ 817 21 66 wew. 620 Ordynator dr n. med. Piotr Pysz
  wew. 618 Pielęgniarka Oddziałowa Anna Włochowicz
e-mail   kardiologia@rehabilitacja-jaworze.com.pl

 

Poprzedni wpis Następny wpis