Konkursy

Konkursy

OGŁOSZENIEe

Jaworze 02.08.2019

Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia jako organizator Seminarium Stopa Cukrzycowa, Leczenie Trudno Gojących się Ran realizowanego z inicjatywy Prof. dr hab. n. med. Krzysztofa Strojek – konsultanta krajowego w dziedzinie diabetologii.
Seminarium realizowane jest w ramach prospołecznej inicjatywy Akademia Innowacji w Zdrowiu. Wydarzenie zaplanowane jest na dzień 7.09.2019 r. w siedzibie Śląskiej Izby Lekarskiej – sala audytoryjna (Katowice, Grażyńskiego 49a) udział w wydarzeniu jest bezpłatny i nie ma charakteru komercyjnego. Celem Seminarium jest  interdyscyplinarna debata i wypracowanie, w gronie ekspertów nowoczesnej, dostosowanej do stylu życia współczesnego człowieka – a przez to być może bardziej efektywnej – strategii prewencji, monitorowania i leczenia cukrzycy oraz jej powikłań. Spotkanie skierowane jest do: diabetologów, lekarzy medycyny rodzinnej, kardiologów, geriatrów, epidemiologów, chirurgów naczyniowych, chirurgów, podologów, pielęgniarek, dietetyków, specjalistów zdrowia publicznego, biotechnologów i managerów  ochrony zdrowia, przedsiębiorców działających w obszarze nowych technologii w medycynie, studentów nauk technicznych, medycznych i pokrewnych. Za uczestnictwo w seminarium przyznawane są 3 punkty edukacyjne.

Osobą do kontraktu z ramienia Śląskiego Parku Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia jest Pani Małgorzata Mikiciuk – Koordynator Projektów Śląskiego Parku Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia kom.: 504 057 820 tel.: (32) 70-50-305; e-mail: m.mikiciuk@kmptm.pl; adresy stron internetowych: www.kmptm.pl ; www.nomed-af.eu ; www.medtrends.pl załączeniu przesyłam program seminarium oraz plakat informacyjny.

Jaworze 25.06.2019

 

 

 


Jaworze, 19.04.2018 r.

OGŁOSZENIE

Wspólny bilet bardziej się opłaca

Wszystkie atrakcje Parku Śląskiego w jednej cenie

Nadarza się świetna okazja dla wszystkich, którzy chcą spędzić czas, korzystając z atrakcji Parku Śląskiego. Od 16 kwietnia rozpoczyna się sprzedaż wspólnego biletu na sześć różnych atrakcji. Pożytku jest wiele: nie dość, że oszczędzamy od 90 do 208 zł (w zależności, czy kupimy bilet indywidualny czy rodzinny), to jeszcze nie tracimy czasu w kolejkach, a korzystać z biletu możemy przez kilka miesięcy.

 Najdłuższa w Polsce nizinna kolejka linowa, pełne kolorowych karuzel i urządzeń rozrywkowych Wesołe Miasteczko, najlepiej zlokalizowany w kraju ogród zoologiczny, park linowy z wyjątkowo trudną trasą i klimatyczna sceneria wiejskich chat sprzed stuleci w skansenie, a także możliwość zwiedzenia ‘Kotła Czarownic’ w towarzystwie przewodnika – to wszystko na jednym bilecie.

 Dzięki tej wejściówce Park Śląski może stać się miejscem regularnej rozrywki dla całych rodzin, przez cały sezon wiosenno-letni – tłumaczy Łukasz Buszman, rzecznik prasowy Parku Śląskiego.Za kilka miesięcy rozpocznie się remont Planetarium Śląskiego. W tym sezonie, zamiast tego obiektu, proponujemy wycieczkę po zmodernizowanym Stadionie Śląskim. Wzrosła też ilość dostępnych atrakcji w Legendii.

W 2018 roku po raz szósty do obiegu trafia bilet na prawie wszystkie większe atrakcje, z których można korzystać w Parku Śląskim. Raz zakupionej wejściówki można używać od maja do września. Nabywca oszczędza sporo czasu w kolejkach, ale i pieniędzy. W przypadku wejściówki dla jednej osoby za 90 złotych, można zaoszczędzić 66 zł (zakupione osobno bilety na wszystkie z oferowanych atrakcji, to koszt 156 zł), a w przypadku biletu rodzinnego za 250 złotych 208 zł (zakupione osobno bilety dla całej rodziny, to koszt 458 zł).

Bilet do Parku Śląskiego uprawnia do jednorazowego wejścia do Śląskiego Wesołego Miasteczka, Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, Śląskiego Parku Linowego i Muzeum ?Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie? oraz przejażdżki w jedną stronę “Elką” i zwiedzania z przewodnikiem Stadionu Śląskiego. Rabaty oferują też działające w okolicy parku hotele i znajdujące się na jego terenie punkty gastronomiczne.

Bilet będzie dostępny  w kasie dyrekcji parku oraz w kasie w skansenie, a także on-line, na stronie internetowej: sklep.parkslaski.pl.

Przy wejściu do każdej instytucji, odcinane będą konkretne kupony. Nabyta wejściówka, będzie ważna od momentu zakupu, do końca października – tłumaczy Łukasz Buszman, rzecznik prasowy Parku Śląskiego.Mamy nadzieję, że atrakcyjna cena i funkcjonalność sprawią, że na korzystanie ze wspólnego biletu zdecydują się całe rodziny – podkreśla.


Jaworze, 07.08.2017 r.

INFORMACJA

Z dniem 1 września br. wejdzie w życie uchwała antysmogowa, która będzie obowiązywać na obszarze całego województwa śląskiego przez cały rok. Uchwała dotyczy wszystkich użytkowników pieców, kotłów i kominków na paliwo stałe. Od chwili jej wejścia w życie nie będzie można stosować węgla brunatnego, mułów i flotokoncentratów oraz biomasy stałej o wilgotności powyżej 20 procent.

Uchwała wprowadza istotne zapisy dla tych, którzy planują instalację urządzeń grzewczych. Po 1 września użytkownicy będą mieli określony czas, by zaopatrzyć się w kotły minimum klasy 5 lub spełniające wymogi ekoprojektu. Harmonogram wymiany pieców i kotłów został rozłożony na 10 lat i wskazuje cztery daty graniczne wymiany kotłów w zależności od długości ich użytkowania. W przypadku kotłów eksploatowanych powyżej 10 lat od daty produkcji trzeba będzie je wymienić na klasę 5 do końca 2021 roku. Ci, którzy użytkują kotły od 5-10 lat, powinni wymienić je do końca 2023 roku, a użytkownicy najmłodszych kotłów mają czas do końca 2025 roku. Ze względu na to, że do roku 2016 wymiana na kotły 3 i 4 klasy była dofinansowywana, graniczną datę ich obowiązkowej wymiany na klasę 5 wydłuża się do końca roku 2027.

  

Więcej informacji:
powietrze.slaskie.pl
http://slaskie.pl/strona_n.php?jezyk=pl&grupa=10&art=9059