KARDIOLOGICZNA TELEREHABILITACJA HYBRYDOWA2

Postępowania do 130 tyś.zł

KARDIOLOGICZNA TELEREHABILITACJA HYBRYDOWA2

KARDIOLOGICZNA TELEREHABILITACJA HYBRYDOWA2

KARDIOLOGICZNA TELEREHABILITACJA HYBRYDOWA

 

Wszystkie prowadzone w naszym Szpitalu rodzaje rehabilitacji kardiologicznej (stacjonarna, dzienna, KOS-zawał), w zależności od stanu i preferencji pacjenta, mogą być również realizowane w formie telerehabilitacji hybrydowej. Polega ona na połączeniu krótszego niż w przypadku tradycyjnej formy rehabilitacji pobytu w szpitalu rehabilitacyjnym (3-14 dni) z następującą po nim komfortową rehabilitacją we własnym środowisku domowym (maks. 24 sesje / dni).

Po przyjęciu do Szpitala wykonywane są: echokardiografia, próba wysiłkowa i ewentualne wymagane badania dodatkowe. Na podstawie wspólnej oceny uzyskanych wyników zespół, składający się z: lekarza specjalisty kardiologii, pielęgniarki, fizjoterapeuty oraz psychologa, planuje zakres i intensywność treningu rehabilitacyjnego.

Trening rozpoczyna się w Szpitalu gdzie pacjent zapoznawany jest z zasadami wykonywania ćwiczeń oraz obsługi przenośnego urządzenia (przypominającego holter EKG, zakładanego jedynie na okres treningu i użyczanego nieodpłatnie na okres rehabilitacji domowej) umożliwiającego samokontrolę częstości tętna i ciśnienia tętniczego, a w razie potrzeby masy ciała. Następnie pacjent wraca do domu i realizuje samodzielnie trening rehabilitacyjny pod nadzorem naszego personelu, który na bieżąco kontroluje zapis EKG i wyniki pozostałych w/w pomiarów zdalnie przesyłanych do Szpitala za pomocą wypożyczonego urządzenia.

Cykl rehabilitacji kończy się wizytą podsumowującą okres rehabilitacji i wydaniem zaleceń.

 

Poprzedni wpis Następny wpis